Schengen Vizesi İçin: +90 531 893 88 28 - İngiltere Vizesi İçin: +90 531 893 88 33
Ankara Anlaşması Türkiye > ANKARA ANLAŞMASI UZATMA BAŞVURULARI

Ankara Anlaşması Uzatma Başvuruları

Uzatma başvurusu yapmak için yasal süreç Business Person vizesi ile İngiltere’de bulunan kişiler için vizelerinin bitimine 28 gün kala başlamaktadır. Uzatma başvuruları için 3 yıl ya da ticari faaliyetlerin yeterli bulunmaması gibi sebeplerle 1 yıl gibi sonuçlar çıkabilir. Başvurusu 1 yıl ile sonuçlanmış kişiler için vizelerinin bitimine 28 gün kala süreç tekrar başlamaktadır.

Ankara Anlaşması ile sağlanan Business Person vizesi ile İngiltere’de bulunan kişilerin hem başta finansal olmak üzere tüm beklentileri karşılaması hem de işinin özgün/hakiki bir iş olduğunu kanıtlaması gerekmektedir. İlk başvuruda verilen Business Plan (iş planı)’da belirlenmiş olan servis ve faaliyetlerin dışına çıkmadan ticari faaliyetlerin sürdürülmesi gerekmektedir ancak bu sınırlarda belirli esneklikler bulunmaktadır.

En önemli hedeflerden olan Finansal hedef; kişinin hem iş hem de kişisel giderlerini karşılayabilecek kadar getiri sağlamasıdır. Eğer bu kişinin bakmak ile yükümlü olduğu kişiler varsa, çocuğu eşi vb. kişi onlarında gelirini sağlamakla yükümlüdür. Bu tutar kişilerin yaşam şartları, yaşadıkları bölge, kaç kişi yaşadıkları gibi durumlara göre değişeceği için kazanılması gereken miktar değişiklik gösterecektir. Ancak kişilerin kazanması gereken miktar belirlenirken en önemli iki nokta kişinin yaşadığı evin kirası ve bakmakla yükümlü olduğu kişilerin sayısıdır.

Uzatma başvurusunun başarılı tamamlanması için bir diğer kriter ise yaptığınız işin hakiki olarak yürütüldüğünü kanıtlamanız olacaktır.

Birlikte çalıştığınız partnerlerden, müşterilerinizin sayısına, kazancınızı nasıl dağıttınızdan, şirket için gerekli sigortaların yaptırılmasına kadar her detaya dikkat edilmelidir.

Uzatma başvurularının 3 yıl ile sonuçlanması için başvuru yapan kişilerin vizelerini aldıkları ilk andan itibaren başvuru sürecine kadar olan tüm periyodu çok dikkatli bir şekilde geçirmesi ve tüm gereklileri eksiksiz yerine getirmesi beklenmetedir. Kişiler bu süreçte muhasebecileri ve danışmanları ile yakın iletişimde olmalı ve uyum sürecinde tüm gereklilikleri yerine getirmek için sıkı çalışmalıdır.

Tüm gereklilikler yerine getirilmiş ve kişi finansal olarak yeterli getiriyi sağlayabiliyorsa başvurusunun 3 yıl uzatma ile tamamlanması daha kolay hale gelecektir.

Whatsapp Destek
Whatsapp Destek
Powered by